Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, która to choć raz w całym swym życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te podstawowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki żeby strategia kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście mają wyłącznie banki. Trafiają do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy konkretnego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to zdobywamy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość osiągnąć bez analizy danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dość często posiadają widoczne spóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są oferowane przez podmioty pozabankowe.