Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tym momencie wypada oznajmić, że w minionym okresie spore zamieszanie na polskim rynku propozycji pożyczkowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na okoliczność, iż coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.


Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przyznawania kredytów przez nasze banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt dostawał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, to jest tego typu które to były w sposób wadliwy spłacane. W tym momencie taktyka kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym wypada łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie popularna.

Pełno osób, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z całą pewnością zapytać „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Nie licząc tego istnieją poważne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.