Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już teraz wypada oznajmić, iż w minionym okresie znaczne zamieszanie na polskim rynku usług finansowych poczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na okoliczność, iż coraz to większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i obeznanych doradców kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takich które to były w sposób wadliwy spłacane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie trudne i z tym wypada wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader atrakcyjna.


Sporo ludzi, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z pewnością zadać pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Nie licząc tego są duże różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.