Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, która to chociaż raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z nomenklatury finansowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te zasadnicze określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak aby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to dostęp mogą mieć tylko banki. Przenikają do niej adnotacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które otrzymujemy za konkretne czynności.


Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie zdobyć bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zobowiązań i dość często mają zauważalne opóźnienia. Należy tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane przez podmioty pozabankowe.