Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Znany magazyn o problematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego własnego zadłużenia. Jest to powodem dużej liczby tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym należy się właściwa pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.


Kto ma możliwość na taką pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W krótkim paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak dokuczliwej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeśli nie zwraca swoich zadłużeń to właściwie w każdym banku otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o przekazanie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zawiłe sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej to posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową mocną stroną jest to, że nikt nie analizuje informacji zawartych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym wypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o takową pożyczkę możemy się starać.