Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W obecnych czasach w dużej mierze zwiększyła się wartość informacji. Ta osoba, która to wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezwykle poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam też wysoce korzystna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby ludzi może okazać się szokiem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Ogólnie damy radę wyróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Są między nimi ustalone rozróżnienia, które to mam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na nabycie domu, zakupienie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób oznaczony w umowie kredytu. Bank chcąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu stawia wymóg polegający na dokonaniu zapisu w części IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swe roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.


Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana kancelarii notarialnej. Co więcej pożyczkodawca może się asekurować poprzez wpis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.