Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz musimy oznajmić, że w minionym okresie duże zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na fakt, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych konsultantów kredytowych nie ma w tym choćby minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki dawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt uzyskiwał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego rodzaju które były w sposób nieprawidłowy spłacane. W tym momencie strategia kredytowa wydaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Dużo osób, które nie orientuje się w dziedzinie finansów może z pewnością postawić pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.