Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W dzisiejszych czasach znacznie zwiększyła się wartość informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezmiernie pożądanym rodzajem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam również w dużym stopniu korzystna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale również poprzez osobę prywatną. Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut - chmandraf3’s Blog
Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
Generalnie jesteśmy wstanie rozróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Występują między nimi określone rozróżnienia, które to mam nadzieję niniejszy paragraf uwydatni. Bank jako instytucja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupienie domu, nabycie mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób oznaczony w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę udzielonego kredytu definiuje wymóg polegający na zrobieniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie zaspokoić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca ma możliwość się zabezpieczyć przez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub dziale II KW- własność.