Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały środek aby w względnie krótkim czasie zdobyć poważną sumę pieniędzy. W ostatnim czasie stały się one coraz w większym stopniu atrakcyjne a grono zadowolonych konsumentów wzrasta w trwałym tempie.

Jakie wytyczne powinno się osiągnąć aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności pozostaje wskazać, że wypada być właścicielem konkretnej części obszaru tj. działki. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II KW powinniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (w wypadku gdy jest paru współwłaścicieli to konieczna jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza sytuacja to taka w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV KW).

Od wyceny zastawianej nieruchomości zależy finalnie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie wyższa niźli np. obszaru rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna ponieważ do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną zrobione z właściwą pieczołowitością.