Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym okresie dosyć popularnym tematem. Oceny na jej temat bywają jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, jakie to przestrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które to się z nią wiążą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przyznawanych pożyczek zabierali lokale mieszkalne biednych osób.
pozyczki z bikiem
Rzeczywistość wydaje się jednakże odrobinę w wyższym stopniu kompleksowa niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób generalny określonego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość pieczołowicie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są dawane przez podmioty prywatne (standardowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody podpisywania umów przez równorzędne strony, która to to reguła zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w konkretnej kwocie a druga strona obiecuje ją zwrócić w wyznaczonym terminie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
Pełny raport
Z racji tego, że osobisty inwestor nie posiada przywilejów banku (np. nie posiada możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w BIK). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie wpisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to relatywnie prosta struktura od strony prawnej.