Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.

pozyczki dla zadluzonych http://lneonggk1.blog.wox.cc
Już teraz musimy oznajmić, iż w ostatnim okresie duże zamieszanie na polskim rynku ofert pożyczkowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na okoliczność, że coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i zawodowych doradców kredytowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki przekazywania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do widocznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takich które były w sposób nieprawidłowy spłacane. W tym momencie polityka kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym wypada wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nadzwyczaj popularna.

Masa osób, które nie orientuje się w tematyce finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są zauważalne różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.